OFELIA (PL)

Ofelia, vlastním jménem Iga Krefft, je zpěvačkou, skladatelkou, textařkou a multiinstrumentalistkou.
Své debutové album s názvem „Ofelia“ vydala v roce 2019 u vydavatelství Warner Music Poland. Kombinování alternativního popu a folku není jediným znakem, který charatkerizuje její tvorbu. První dva singly "Zakochana w Bicie" a "Słony Kiss"  z připravovaného alba oznámily další kapitolu Ofeliiny práce, na které pracuje s producentem: Kubou Karaśem.
Bezprostředně po premiéře nové tvorby ji měla Ofélie možnost představit publiku na koncertech. Předchozí turné "Księgi Ofeliowe" se stalo "živým" albem, protože kvůli pandemii muselo být debutové turné zrušeno. Tentokrát Ofelia pod heslem "Salty Tournee" navštívila 7 polských měst, kde si mohla konečně  zazpívat všechny své písně i s fanoušky.
Nová Ofelia klade mnohem větší důraz na elektronické zvuky a styl 80. let. Připravované album „8“ představí příběhy osmi žen, které vytvořily samotnou Ofelii. Zatím jsme se mohli setkat se třemi postavami: Mirandou, Lisou a nejnovější hrdinkou Helenou, která se objevila v dosud nejpunkovější písní umělkyně s názvem „Smuraj“. Premiéra připravovaného ​​druhého alba je plánována na podzim 2022.

Kdy a kde?

10.6.2022 18:30 - 19:15
FREEDOM STAGE RADIA 1